Правильна експлуатація автомобільної гуми

534411Хороша автомобільна гума – це дорога покупка. Тому занадто часта їх зміна, зажадає великих витрат. Але якщо дотримуватися загальновідомих правил по догляду за шинами, можна сильно продовжити експлуатаційний термін. Тим більше, що існують офіційні норми експлуатації покришок, недотримання яких може загрожувати водієві штрафом.

Загальноприйняті правила

Якогось певного терміну експлуатації шин немає. Хоча фахівці вважають, що він становить 5 років. Далі вона починає втрачати свої властивості і розшаровуватися. Що стосується пробігу, то він складає 120 000 км. Це стосується товару зарубіжних виробників, вітчизняні шини розраховані на меншу величину пробігу.

Щоб забезпечити нормальне функціонування шин, дотримуйтесь правил їх встановлення. Наприклад, кожна шина має напрям обертання. Якщо встановити її неправильно, то це значно прискорить знос і знизить керованість автомобілів. Якщо раптом таких позначень немає, позначайте колеса, щоб кожного разу встановлювати їх на колишні місця.

Не забувайте дотримуватися розмірність покришок. Адже не можна надягати їх на диски інших розмірів, інакше буде знижена міцність гуми. До речі, в деяких довідниках вказується, які шини підходять для певного автомобіля. Дотримуйтесь цих рекомендацій, ігнорування їх призведе до зниження рівня безпеки і погіршення динамічних параметрів автомобіля.

Обов’язково вивчіть, який тиск підходить для використовуваних покришок. Є автовласники, які вважають, що незалежно від типу шин, накачувати їх потрібно до 2 атмосфер. Але такий підхід не правильний. Виробник транспортних засобів погоджує тиск з виробником покришок. Для легкових автомобілів підходить атмосферний тиск в межах від 1,8 до 2,5 атмосфер. Сильне відхилення в будь-яку з сторін призведе до швидкого зносу шин.

Іноді гума стає тим чинником, який в ту або іншу сторону впливає на вартість транспортного засобу. На сайті Авторіо є список надійних станцій технічного обслуговування. Відвідайте одну з них, перш ніж укладати угоду. Хай там перевірять стан шин. І якщо воно незадовільний, то попросіть продавця зробити знижку на автомобіль.

Ще про зберігання гуми

Продовжити термін експлуатації шин можна, якщо слідувати простим рекомендаціям, перевіреним автовласниками. Правильно, коли дотримується норма атмосферного тиску, а перевищення її на 0,1 атмосфери шкоди теж не завдасть. Зате призведе до зменшення витрати палива. Після дальніх поїздок намагайтеся завжди протирати колеса сухою ганчіркою. Не залишайте на них велику кількість вологи, адже різкі перепади температур і випаровування, стануть причиною утворення на них мікротріщин.

Купуйте спеціальні розчини, призначені для зберігання зимової гуми. Використовуйте їх і не забувайте накривати покришки чохлами, щоб захистити їх від впливу агресивних речовин.

Як вже говорилося, у кожній гуми є свій пробіг. Щоб не довелося міняти її раніше, регулярно відвозити автомобіль на технічне обслуговування. А там перевіряйте наступні параметри:

• стан півосей;

• наявність деформацій на кузові;

• стан рульового управління і ходової частини;

• стан дисків і маточинних підшипників;

• кути установки коліс.

Якщо один з перерахованих пунктів є проблемним, знос шин буде прискорено. Під час встановлення шин завжди користуйтеся послугами перевіреного шиномонтажу. Видаляйте всі сторонні предмети, що застрягли в протекторі гуми, так як вони можуть руйнувати каркас. А при виявленні ніпелів без ковпачків, негайно замініть їх. Адже відкриті ніпелі стають причиною втрати тиску.

Дотримуючи всі рекомендації по догляду та встановлення шин, автовласник продовжить термін їх експлуатації. А це економія коштів, а також безпеку водія і оточуючих його людей.

 

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *